Перетіцький НВК "ЗШ І-ІІІ ст.-дитячий садок" (дошкільне відділення)








Сторінка вихователя

Конспект інтегрованого заняття в старшій групі

,, Тварини Африки ,,

Мета:ознайомити дітей з голосами екзотичних тварин та місцем їх проживання; закріпити нетрадиційні техніки малювання (відбивання корками, виделкою, ковпачком від фарби) ознайомити з технікою «відбивання підошвою черевичка». Вчити утворювати з черевичка кактус, домальовуючи квіти пензликом; розвивати творчу уяву у малюванні; викликати у малюків інтерес до малювання нетрадиційними техніками; виховувати любов до природи, самостійність, охайність.

Обладнання: заготовки, фарби, пензлики, виделки, зубочистки, черевички, корки з вина, ватні палички.

Хід заняття

1.Привітання дітей.

    Доброго ранку,

     Доброго дня,

     Бажаєм здоров’я,

     Бажаєм добра.

2. Збираємося в подорож.

 - Малята, яка зараз пора року?

- А місяць?

- А яку пору року ви любите найбільше?

- Яка пора року найтепліша?

- А хочете щоб було тепло?

- А давайте з вами помандруємо в уявну подорож до найтеплішого місця нашої планети – в Африку.

     Ми будемо мандрувати з вами на літаку.

  Літачок будуєм ми

Відірвемось від землі

                                    Летимо далеко,

Куди летять  лелеки.

                       А лелеки восени вирій відлітають

  Де є тепла Африка

Добре вони знають.

 

Ми прилетіли в Африку.

Тут пальми високі – високі

Діти показують

Баобаби – товстенні – товстенні

А ліани – тоненькі – тоненькі.

В Африці є пустеля. Малята, а давайте походимо пальчиками по пустелі (пальчикова гімнастика)

Хлопчик любить скрізь ходити,

Ніжки мають тупотіти

Ми крокуємо рівненько –

Вище ноги піднімаєм

Ти – направо, я – наліво,

Ми крокуємо старанно,

Ти – направо, я – наліво,

Всюди ідемо сміливо.

- Дітки, а які тварини живуть в Африці?

- А давайте їх віднайдемо в нашій маленькій пустелі. А може хто віршик знає про тваринок?

Жирафа в Африці найвища                 Лев і сильний і сміливий

Тому до сонечка найближча.             В нього гарна, пишна грива.

 

 

В тигренятка гострі зубки                      Сірий слон на гору схожий

І м’яка смугаста шубка.                          Він сурмити в хобот може.

 

Називають носорога – носоріг           Любить мавпочка хвостата

Бо у нього є на носі – гострий ріг.        По ліанах пострибати

 

Крокодил зубатий дуже                         Скаче зебра по стежині

І тому із ним не дружать!                         У смугастій одежині.

 

Їсть колючки верблюд охоче  Бегемотик вайлуватий

А інших страв верблюд не хоче. Біля річки любить спати.

 

Включаю презентацію « Тварини Африки та їх голоси»

-Малята, нам пора повертатися додому, але тварини не хочуть з нами прощатися. Давайте подумаємо, що ми можемо зробити? (відповіді дітей)

- А давайте візьмемо їх в садочок, а щоб вони не сумували намалюємо для них пустелю.

3. Показ прийомів виконання.

4. Самостійна робота дітей. 

5. Допомога дітям в разі потреби.

Підсумок заняття

А додому ми помандруємо на уявному «кораблі».

Корабель великий маєм,

В плавання ми вирушаєм,

Пливемо додому

До рідних і знайомих.

-Малята, в яке місце ми подорожували з вами?

- Які тварини там живуть?

- Що ми малювали з вами? Якими техніками?

- Що найбільше сподобалося?